Nejmenší model od Toyoty zůstává nejmenší, ale přesto vyrostl. Stal se z něj totiž crossover, který překonává představy o tom, že malé auto je určené jen na krátké cesty po městě. Navíc dostal super moderní design a spoustu vlastností, které z dopravního prostředku dělají opravdu zábavného společníka.

Co by vás tedy na novince Aygo X mohlo zaujmout?

1) Made in Czech

Modely Aygo X se pro celou Evropu vyrábí v České republice, v kolínské automobilce, která od začátku loňského roku patří výhradně Toyotě.

Video: Aygo X se vyrábí v Kolíně. První zákazníci už mají své auto

2) Výjimečně příjemná převodovka

Aygo X je jediné malé městské auto na trhu s možností automatické převodovky CVT. Konkurenti nabízí robotizovanou převodovku, která však nemá tak hladké řazení a kultivovaný projev. Převodovka od Toyoty je navíc navržena tak, aby bylo příjemné s ní cestovat i v městském provozu a řidič nemusel přeřazovat tak často.

3) Snadné parkování

Aygo X má ze všech modelů od Toyoty nejlepší poloměr otáčení 4,7 m, který znamená, že zaparkujete rychle a snadno i do nejužších míst, a ani ta nejostřejší zatáčka pro vás nebude problém.

7 zásadních věcí, které byste o modelu Aygo X měli vědět | Toyota Life

4) Vítr ve vlasech

Novinku od Toyoty můžete mít i s otevíratelnou střechou. Aygo X Air má navíc největší plátěnou střechu z celého segmentu minivozů.

Čtěte také: Aygo X lze rezervovat přes internet

5) Komfortní interiér

Aygo X má oproti svému předchůdci vyšší podvozek, také sedadla jsou tím pádem výš. Zvětšil se také prostor v interiéru – Toyota v průzkumu zjistila, že zadní sedadla v autě každý den využívá jen osm procent řidičů, jednou týdně 21 procent, každý třetí někoho vzadu sveze jen jednou za měsíc a 20 procent z nás dokonce jen jednou ročně. Proto má Aygo X více prostoru v přední části na úkor zadních, obvykle nevyužívaných sedadel. Větší je i zavazadlový prostor. Po sklopení zadních sedadel nabízí 829 litrů.

6) Jako na koncertě

Aygo X si můžete nechat vybavit prémiovým audiosystémem od JBL, jehož součástí je pět reproduktorů a subwoofer. JBL ozvučuje největší sportovní a koncertní světové akce.

7) Bohatá základní výbava

Všechny specifikace modelu Aygo X mají už v základní výbavě klimatizaci, adaptivní tempomat a dotykovou obrazovku.

Chcete vědět ještě víc? Mrkněte na video:

Foto: Lukáš Wagneter

Video: Yoda Production