Pustit na dálku klimatizaci, otevřít i zavřít dveře, zapnout výstražná světla a spoustu dalších věcí teď dokážou nové modely značky Toyota. Díky systémům Smart Connect a Toyota Touch 2 s navigací Connected propojenými s aplikací MyT můžete mobilem ovládat nebo kontrolovat váš vůz na dálku. Rychlejší procesory navíc zajistí bleskovou rychlost.

Propojení s chytrými telefony umožňuje Apple CarPlay a Android Auto, a to v bezdrátové verzi nebo pomocí kabelu. Osmi či devítipalcová obrazovka disponuje vylepšenou grafikou a intuitivnějším ovládáním.

Modul DCM se SIM kartou umožní řidiči přístup k internetu se čtyřletým datovým balíčkem a řadě chytrých služeb. Jednou z nich je průběžně aktualizovaná navigace, která stahuje online data, a informuje o dopravních aktualitách na trase. 

MyT zajistí ovládání nebo kontrolu na dálku

Vybrané funkce vašeho vozu můžete ovládat na dálku pomocí aplikace MyT. Pomocí ní můžete zapnout klimatizaci, otevřít i zavřít vozidlo, nebo třeba aktivovat výstražná světla a najít svůj vůz na přeplněném parkovišti. To platí pro vozy vybavené systémem Toyota Smart Connect dle stupně výbavy.

U vozů se systémem Toyota Touch 2 s navigací Connected lze také na dálku kontrolovat zámky dveří nebo například hladinu paliva. Řidič má jistotu, že bude mít k dispozici nejnovější řešení automobilky. Přístup k internetu totiž zajistí vzdáleně aktualizovat software a instalovat nové funkce. 

Aplikace MyT však kromě toho místo vás hlídá, kdy byste měli s vozem dorazit na servisní prohlídku, pamatuje si polohu vozu, a tak vás k němu ráno snadno dovede, když jste zapomněli, v jaké ulici jste večer zaparkovali. Také střádá data o vaší jízdě, a tak z ní snadno získáte tipy, jak například jezdit úsporněji a lépe využívat hybridní pohon, ale můžete si tu třeba také jednoduše označit, která jízda byla služební a která soukromá.

Systém mají hlavně bestsellery

Systém Smart Connect měl premiéru u modelu Yaris Cross (v paketu Tech a výbavách Executive a Adventure). Automobilka Toyota ale tento paket zavádí do dalších modelů. Yaris nabízí systém ve verzích Executive, Selection Style a GR SPORT od modelového provedení 2022. 

Nový multimediální systém Toyota Touch 2 s navigací Connected získaly také Corolla a Toyota C-HR. U Corolly je k dispozici standardně pro verze GR Sport, Trek a Executive a v rámci paketu Tech Hybrid i pro verzi Comfort ve všech karosářských variantách.

Aplikace v telefonu pomůže využít funkce vašeho vozu na maximum | Toyota Life

Toyota Touch 2 s navigací Connected najdeme také u modernizované Toyoty C-HR jako součást výbav Style, Executive a GR Sport. 

Tím modelová řada 2022 vybavená chytrým systémem nekončí. Zcela nové Aygo X bude mít Smart Connect ve standardní výbavě verzí Executive i Limited, a ve volitelné výbavě verzí Style. V modelu Corolla Cross, který se na trhu objeví v druhé polovině roku, by tato výbava rovněž neměla chybět. 

Foto: Lucie Cápková

Video: Yoda Production