Toyota Life
Auta

Automobilku v Kolíně přebírá Toyota. Začne vyrábět i Yaris

Automobilku v Kolíně přebírá Toyota. Začne vyrábět i Yaris | Toyota Life

Toyota oslavila příchod nového roku velkým krokem – 1. ledna 2021 převzala závod v Kolíně, který teď nese název Toyota Motor Manufacturing Czech Republic i nové logo.

Podnik vznikl v roce 2002 a je jedním z největších exportérů. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 a v jejich výrobě bude pokračovat i nadále. V současné době firma investuje více jak čtyři miliardy korun do rozšíření kapacity a modernizace závodu. V průběhu tohoto roku přibude i výroba Toyoty Yaris, s níž se tu zároveň poprvé bude vyrábět i hybridní pohon.

„Náš závod se dnešním dnem stává plně součástí skupiny Toyota Motor Europe, která má v Evropě v současné době zastoupeno již osm závodů, vývojové centrum a několik logistických center. Zvýšená poptávka po našich vozech a příprava na výrobu nového modelu přinese i zahájení výroby na tři směny od 28. února,“ prohlásil v Kolíně Koreatsu Aoki, prezident TMMCZ.

Vlastnictví závodu v Kolíně plně reflektuje dlouhodobou filozofii vyrábět auta tam, kde se prodávají. Martin Peleška, který je ředitelem českého zastoupení značek Toyota a Lexus, dodává: „Toyota je v Česku již dlouhou dobu významným subjektem nejen v prodejích vozů. Plným převzetím moderního výrobního závodu nedaleko Kolína a dalšími investicemi do výroby Toyoty Yaris to nekončí. Pro více než 20 firem sdružených v rámci Toyota Associated pracuje v Česku více než 9 000 lidí. Patří sem jak vlastní leasingová společnost Toyota Financial Services, tak i Logistické a distribuční centrum na náhradní díly v Krupce i široké zastoupení dealerů značek Toyota a Lexus a řada dalších společností.“

Foto: Dan Vojtěch

Mohlo by vás zajímat

První elektromobil od Toyoty? Futuristické SUV

ToyotaLife Redaktor
23. 4. 2021

Policie si převzala 22 Land Cruiserů. Celkem jich bude 100

ToyotaLife Redaktor
10. 4. 2022

Bude to bestseller: Corolla bude v roce 2023 ještě výkonnější

ToyotaLife Redaktor
2. 6. 2022
Exit mobile version