Toyota 2000GT s krásnou japonskou řidičkou za volantem záchranila život Jamesi Bondovi, když ho ve filmu Žiješ jenom dvakrát z roku 1967 hrál Sean Connery. Zatím poslední představitel Bonda, Daniel Craig, se britskému deníku Mirror svěřil, že právě tento bondovský vůz je jeho nejoblíbenější.

Má ho prý dokonce ještě raději než aktuální Bondův vůz, Aston Martin. „Japonský smysl pro design je velmi neobvyklý. Dokáže sloučit tolik různých věcí,“ svěřil se Daniel Craig. Toyotu 2000GT prý i sám několikrát řídil. „Povedlo se mi dokonce zničit spojku. Při řízení mám příliš těžkou nohu,“ přiznává.

Bondovo nejoblíbenější auto? Toyota 2000GT | Toyota Life

Čtěte také: Kultovní Toyota 2000GT se prodala za rekordní částku

Přestože ve filmu Žiješ jenom dvakrát se Bond prohání po Tokiu Toyotou 2000GT Convertible, oficiálně tento vůz nikdy verzi kabrioletu neměl. Říká se, že Sean Connery byl příliš vysoký (měřil 195 centimetrů), a tak aby se do auta pohodlně vešel, navrhla pro něj Toyota právě tuto verzi.

Právě teď máte jedinečnou šanci připomenout si Bondovy vozy i celé příběhy – HBO Go totiž od začátku prosince zařadilo do své nabídky všech 25 filmů o slavném britském agentovi. Můžete si tak zkrátit čekání na odloženou premiéru nové bondovky Není čas zemřít, která by měla proběhnout v dubnu 2021.

Foto: Toyota, Sony Pictures