Toyota potvrdila, že nový crossover pro třídu minivozů v segmentu A se bude jmenovat Aygo X a vyrábět se bude v kolínském závodu Toyota Motor Manufacturing v České republice. Odhalen bude počátkem listopadu.

Nový model předznamenává rozšíření rostoucí nabídky crossoverů od Toyoty. Označení X se čte jako „cross“ a navazuje na typický znak tohoto modelu uvedený v roce 2014 společně s Aygem druhé generace.

Při vývoji Ayga X se Toyota rozhodla nabídnout modelovou obměnu kompletně vyvinutou a navrženou ve vývojovém centru Toyota Motor Europe. Vyrábět se bude rovněž v Evropě, v České republice.

Aygo je od roku 2005 nejdostupnějším produktem Toyoty, oceňovaným zákazníky pro jeho mladistvý a zábavný charakter. Jeho nejnovější verze je postavena na úspěšné podvozkové platformě TNGA GA-B, která se poprvé uplatnila u Yarisu, který je aktuálně evropským Autem roku 2021, a později též u jeho SUV verze Yaris Cross.

Aygo X, vyvinuté v Evropě pro evropské zákazníky, reaguje na aktuální i budoucí životní styl v evropských městech a příměstských oblastech. Cílem je nabídnout sebejistý kompaktní crossover, jedinečný ve třídě minivozů.

Foto: TME