Toyota Life
Auta

Corolla se loni znovu stala nejprodávanějším autem světa

Corolla se loni znovu stala nejprodávanějším autem světa | Toyota Life

Nejprodávanějším automobilem na světě byla loni opět Toyota Corolla. Japonská automobilka v roce 2020 prodala 1 134 262 vozů Corolla, což je pokles o 8,8 procenta oproti roku 2019. Informoval o tom analytický portál focus2move.com.

Celosvětovou oblíbenost značky Toyota potvrzuje model RAV4 na druhém místě, který navíc jako jeden z mála vozů zaznamenal navzdory koronavirové pandemii loni růst. Jeho prodeje stouply o 1,9 procenta na 971 516 prodaných aut. Třetí je Honda-CRV, následuje Honda Civic a Volkswagen Tigian. Šestá pak skončila s téměř 600 000 prodanými vozy limuzína Camry.

Toyota byla zároveň nejprodávanější značkou na světě s 8,06 milionu vozů, což představuje tržní podíl 10,1 procenta. Celá skupina Toyota Group zahrnující i značku Lexus, pak skončila s 8,9 milionu prodaných aut druhá za Volkswagen Group.

Corolla Touring Sports
Corolla Touring Sports
Corolla Hatchback
Corolla Sedan
Corolla Touring Sports
RAV4
RAV4
RAV4
Camry

Corolla kraluje prodejnímu žebříčku už od roku 2004. V České republice si v minulém roce Corollu pořídilo 2 354 zákazníků. Z toho 1 293 se rozhodlo pro ekologický hybridní pohon.

Vůz nižší střední třídy s délkou 4,6 metru je v nabídce ve třech karosářských provedeních. Vedle čtyřdveřového sedanu a pětidveřového hatchbacku je k dostání ještě v prodloužené kombi verzi pod označením Touring Sports. 

Současná generace je postavena na podlahové plošině GA-C coby produkt globální architektury TNGA (Toyota New Global Architecture). V nabídce je s konvenčním benzínovým nebo hybridním pohonem.

Foto: Daniel Vojtěch, Jan Kasl, Lukáš Wagneter

Mohlo by vás zajímat

Cesta náhradního dílu: Co se děje, když musí Toyota do servisu

ToyotaLife Redaktor
10. 9. 2021

Toyota News #10: Vodíková Mirai i přípravy na Le Mans zblízka

ToyotaLife Redaktor
2. 4. 2021

Toyota News #8: Vzhůru do vodíkové budoucnosti i na závodní dráhu

ToyotaLife Redaktor
7. 1. 2021
Exit mobile version