Úspěšný model Toyota Corolla Cross rozšiřuje nabídku motorů o hybridní pohon 1,8 litru. Podobně jako verze 2,0 litru, v níž byla Corolla Cross v říjnu 2022 uvedena na trh, se nové provedení chlubí pátou generací špičkové hybridní elektrické technologie pohonu.

Novou Corollu Cross 1,8 litru je už teď možné objednat u všech prodejců Toyota. Ceny vybaveného vozu v rámci akční nabídky začínají na 759 900 Kč. K tomu je možné využít bonus za výkup stávajícího vozu ve výši 35 000 Kč. Corolla Cross tak díky verzi 1,8 litru osloví ještě širší spektrum zákazníků, kterým dokáže nabídnout vyvážení hospodárnosti a výkonu v kombinaci s dalšími výhodami, jako je cenová dostupnost a spolehlivost.

Možnost přepínat na čistě elektrickou jízdu

Výsledkem dalších vylepšení hybridní technologie 1,8 je výkon 140 koní, který vozu umožňuje zrychlovat z místa na 100 km/h za 9,9 sekundy. Uvedenému výkonu odpovídají emise CO2 na úrovni 112 až 121 g/km v závislosti na specifikacích modelu (v kombinovaném cyklu podle WLTP).

K provozní hospodárnosti přispívá schopnost systému přepínat co nejčastěji do režimu bezemisní jízdy na elektřinu (EV) v souladu s pokyny řidiče, kdykoli to dovolují jízdní podmínky.

Corolla Cross je k dostání i s hybridním pohonem 1,8 litru | Toyota Life

Technická vylepšení se neomezují pouze na vyvážený poměr mezi výkonem a provozní hospodárností. Majitelé ocení i vyšší požitek za volantem, vyplývající z bezprostřednějších reakcí vozidla na pokyny od akceleračního pedálu. Konzistentní a předvídatelné jízdní schopnosti s příkladnou kontrolou vedou k vyšší sebejistotě řidiče při každé jízdě.

Více místa v kufru

Provedení 1,8 litru je postaveno na téže podvozkové platformě GA-C jako verze 2,0 litru. Nejdůležitější rozdíl spočívá v tom, že namísto dvojitého lichoběžníkové zavěšení typu multi-link na zadní nápravě se zde používá vysoce tuhá torzní příčka, díky které tato verze disponuje větším zavazadlovým prostorem. Rozšířil se o příjemných 37 litrů.

Corolla Cross nabízí ještě vyšší míru praktičnosti v každodenním provozu a současně naplňuje potřeby dnešních zákazníků, kteří chtějí být na cestách neustále ve spojení. Používá nejnovější multimediální systém Toyota Smart Connect, jehož součástí je centrální dotykový displej o velikosti 10,5″ s jemnou grafikou.

Corolla Cross je k dostání i s hybridním pohonem 1,8 litru | Toyota Life

Nejnovější multimediální systém s novým rychlejším procesorem a 10,5″ dotykovým displejem podporuje bezdrátové připojení přes Apple CarPlay, resp. kabelové připojení prostřednictvím Android Auto; jeho součástí je i paket služeb Toyota Smart Connect.

Zákazníci se mohou těšit na praktickou a pohodlnou navigaci na bázi cloudu, informace o situaci na trase, hlasového agenta a on-line aktualizace systému na dálku. Sestava online služeb přes mobilní aplikaci MyT kromě toho zahrnuje analýzy jízd, zjišťování polohy vozidla, či dokonce funkce dálkového ovládání, jako např. programování systému klimatizace nebo zamykání dveří.

Jako vždy se klade maximální důraz na bezpečnost. Corolla Cross je vybavena systémem T-Mate, jenž kombinuje nejnovější generaci paketu technologií Toyota Safety Sense s dalšími aktivními asistenčními systémy řízení a parkování s cílem usnadnit řízení a zvýšit bezpečnost jízdy, jakož i ochránit celou posádku vozidla a ostatní účastníky silničního provozu za nejrůznějších situací.

Foto: Lukáš Wagneter