Toyota Supra v typických oranžových barvách se vrací do Rychle a zběsile. Její originální design navazuje na první díl a v českých kinech ho uvidíte nejen na plátně, ale i na vlastní oči. Česká Toyota totiž vytvořila vlastní verzi.

Vzpomínáte si na tu slavnou honičku z prvního dílu Rychle a zběsile, v níž Paul Walker v roli policisty Briana OConnora stíhá Vina Diesela? Paul Walker tehdy řídil oranžovou Toyotu Supru a honičku samozřejmě vyhrál, i když hlavně díky tomu, že Vin Diesel prostě nedával pozor…

Zlaté časy se teď částečně vrací. V devátém pokračování Rychle a zběsile se totiž Supra objeví znovu, jen tehdejší model nahrazuje nejnovější GR Supra. Opět ale v typických oranžových barvách a s kontrastními černými detaily, které odkazují právě na první díl. Toyota tak vzdává hold filmu, který z jejího sportovního modelu udělal legendu, ale uctívá i památku Paula Walkera.

Při příležitosti české premiéry snímku Rychle a zběsile 9, která proběhne 17. června, si i české zastoupení Toyoty chystá jednu specialitu. „Připravili jsme speciální GR Supru 3.0 s přesně takovým polepem, jaký se objevuje v novém filmu. Tím, že jeho design odkazuje k původnímu filmovému modelu z 90. let, chceme připomenout slavnou historii a poděkovat tvůrcům Rychle a zběsile za to, jak ohromně Supru proslavili,“ říká PR manažerka českého zastoupení Toyoty Jitka Jechová. 

GR Supra z Rychle a zběsile 9 bude k vidění i v Česku | Toyota Life

„Zároveň chceme dopřát českým fanouškům, aby kultovnímu filmu a samozřejmě i modelu samotnému byli co nejblíž, proto bude tato speciální verze GR Supry během premiérového týdne vystavena v multikině Cinema City Letňany. Diváci tu zároveň budou moci soutěžit o jízdu se Suprou na okruhu,“ dodává Jechová.

Týden po premiéře zároveň v Letňanech i ostatních Cinema City v Praze poběží před filmem speciální spot propagující závodní brand Toyota Gazoo Racing, v němž Toyota využila převážně lokální záběry natočené českou produkcí Yoda Production. Stejný tým spolu s fotografem Danielem Vojtěchem navíc připravil ještě speciální kampaň určenou pro klasická a sociální média, v níž fanoušci uvidí tuto oranžovou GR Supru v plamenech.

Jakmile premiérový týden skončí, bude tento výjimečný vůz cestovat po republice a v kinech ho vystaví i někteří dealeři v regionech.

Foto: Daniel Vojtěch
Video: Yoda Production