Už není třeba čekat, až dorazí nová Toyota Yaris do showroomu, abyste si prohlédli její tvary i ty nejmenší detaily. Model nové generace je možné už teď důkladně prozkoumat pomocí vylepšené aplikace nazvané jednoduše Toyota Yaris.

Díky rozšířené realitě si lze nový vůz prohlédnout ze všech stran, a také zobrazit ho ve dvou různých velikostech podle toho, jak moc detailně jej chcete vidět. Yaris se jednoduše zobrazí přímo před vámi – ve vaší garáži nebo klidně v obýváku či v kanceláři na stole.

Aplikaci „Toyota Yaris rozšířená realita“ stáhnete zdarma přes App Store či Google Play do chytrého telefonu i dalších mobilních zařízeních střední třídy. K zobrazení vozu už není potřeba ani speciální podložka, jak tomu bylo dříve, což byl zároveň důvod, proč se aplikace dosud využívala pouze v showroomech u prodejců značky. Podložka je nyní virtuální součástí aplikace, a tak stačí jen otevřít aplikaci a namířit fotoaparát telefonu na jakýkoli rovný povrch před vámi. Přímo na něm se za pár vteřin objeví nový Yaris.

Aplikace umožní podívat se i do interiéru vozu, do přední i zadní části, prohlédnout si palubní desku i infotainment, případně prostudovat různé stupně výbavy, ale také všechny barevné varianty, v nichž bude nový model dostupný.

První vozy modelu Yaris nové generace fyzicky dorazí v září 2020, nicméně díky aplikaci je rozhodování o koupi mnohem jednodušší a objednávky lze uzavírat už dnes. Vůz samozřejmě budou na tabletech i nadále prezentovat prodejci v showroomech Toyota.

Foto a video: Yoda Production