Na mezinárodním autosalonu Los Angeles Auto Show 2022 Toyota představila svůj koncepční model Toyota bZ Compact SUV Concept. Dává tak nahlédnout, jak by mohl vypadat další vývoj a rozšiřování vize pod zastřešujícím označením bZ, tedy Beyond Zero.

Toyota bZ Compact SUV Concept byl navržen jako výhradně bateriový elektromobil s dokonale čistým designem. Auto prezentuje minimalistický styl budoucnosti. Koncept představuje vůz s nulovými emisemi, využívající udržitelné a ekologické materiály, které zároveň přinášejí agilní jízdní schopnosti, špičkové technologie a moderní vzhled.

Jak by mohlo vypadat další plně elektrické SUV od Toyoty? | Toyota Life

Aerodynamická podoba konceptu jde ruku v ruce s futuristickým vzhledem včetně kol vytlačených do samotných rohů karoserie ve prospěch dravého postoje. Evokuje tak dojem pohybu i ve chvílích, kdy vůz nehnutě stojí na místě. Na pokročilé technologie odkazují krátké převisy a tvary vozidla připomínající šíp, zatímco zužující se kabina působí dojmem neohroženého pohybu a přináší nízký aerodynamický odpor.

Ostré stylistické ztvárnění pokračuje v interiéru s luxusními povrchy a celkově výrazným vzhledem. Za zmínku stojí zejména ekologické materiály, jako například sedadla vyrobená z rostlinných a recyklovaných materiálů v souladu s motivem Beyond Zero.

Jak by mohlo vypadat další plně elektrické SUV od Toyoty? | Toyota Life

Palubní osobní asistent zajišťuje propojení řidiče a zbytku posádky s vozidlem prostřednictvím zvuků a světelných prvků, které se přesouvají po kabině v reakci na požadavky či příkazy pasažérů vpředu i vzadu.

Toyota prostřednictvím filozofie Beyond Zero prezentuje vizi budoucnosti, kdy chce dosáhnout uhlíkové neutrality praktickým zaváděním celého portfolia produktů používajících vyspělé technologie pohonů na alternativní paliva, tedy pohonů s nulovými emisemi. Různorodé portfolio elektrifikovaných produktů pak Toyotě napomůže dosáhnout globálního cíle uhlíkové neutrality do roku 2050.

Jak by mohlo vypadat další plně elektrické SUV od Toyoty? | Toyota Life

Další informace o koncepčním modelu se dozvíme už v prosinci 2022.

Foto: archiv