Toyota Life
Auta

Jen přezout gumy nestačí. Co ještě auto před zimou potřebuje?

Jen přezout gumy nestačí. Co ještě auto před zimou potřebuje? | Toyota Life

Od 1. listopadu platí ze zákona povinnost mít auto přezuté na zimní pneumatiky. Tím by ale jeho příprava na zimu neměla končit. Co ještě je třeba udělat?

Od dnešního dne až do konce března byste měli jezdit na gumách, které mají minimální hloubku dezénu čtyři milimetry.

Vyměnit si však zaslouží i stěrače. Věděli jste, že byste měli pořizovat nový pár dvakrát ročně, ideálně před zimou, a protože během ní zima mrazem a mokrem hodně trpí, na jaře je dobré vyměnit je znovu.

Aby vás mráz nezaskočil při otevírání dveří nebo kufru, je dobré nastříkat všechna těsnění silikonem ve spreji a rozetřít hadříkem. Vyhnete se tak nepříjemnému přimrznutí.

Čtěte také: Mlží se vám okna? Řešení je jednodušší, než jste čekali

Ještě dnes se také ujistěte, že s sebou vozíte vše, co by se v zimě mohlo hodit, tedy kvalitní škrabku na zamrzlá okna, smetáček na sníh, zimní řetězy, pokud vyrážíte na náročnější cestu, a kvalitní startovací kabely, kdyby baterie zradila. Dobrým tipem je také rozmrazovač zámků nebo lopatka.

Abyste i během zimy bezpečně dorazili tam, kam potřebujete, nechte si kompletně zkontrolovat kondici vašeho vozu. Toyota nabízí podrobnou kontrolu vozu před zimou za pouhé tři stovky. Taková prohlídka přitom zahrnuje diagnostiku stavu akumulátoru, konzervaci jeho pólových vývodů, nastavení světlometů, měření bodu tuhnutí chladicí kapaliny, kontrolu oleje, brzdové kapaliny i funkcí ostřikovačů a další zdánlivé detaily, které mohou v zimních měsících hrát zásadní roli.

Foto: Lukáš Wagneter

Mohlo by vás zajímat

Počesku: Prohlédněte si nejkrásnější místa Zlínského kraje

ToyotaLife Redaktor
10. 7. 2021

Nejekologi­čtěj­ší auto roku 2020? Hybridní Toyota ­C-HR

ToyotaLife Redaktor
16. 1. 2021

Záchranka i městská policie v Kolíně jezdí Toyotou

ToyotaLife Redaktor
19. 2. 2022
Exit mobile version