Město Woven City, které staví Toyota na úpatí japonské hory Fiji, ukáže, jak by se mělo žít v budoucnosti. Kromě nejrůznějších nových technologií dostane i speciálně pro něj vyvinuté jídlo. Na něm začala Toyota spolupracovat s potravinářskou skupinou Nissin Food Products.

Právě tato japonská gastro značka bude dodávat inovativní potraviny městu budoucnosti Woven City, které Toyota s partnery buduje v prefektuře Šizuoka. Nissin vyvíjí potraviny na bázi nejnovějších poznatků molekulární vědy o výživě.

Připomeňte si: Stavba města budoucnosti začala

Nissin Foods jako vedoucí firma na trhu instantních potravin má v tomto konceptu vytvořit novou kulturu stravování. Zaměřuje se na vývoj kompletní výživy, která má zajistit nezbytné živiny s přesně kontrolovanou kalorickou hodnotou, množstvím soli, cukru a tuku, přičemž si uchová vzhled a chuť skutečného jídla. 

„Tato iniciativa je prvním krokem k rozšíření nového typu stravy, která lidem dodá kompletní dávku potřebných živin, a to kdykoli a kdekoli,“ popisuje viceprezident holdingu Nissin Foods Noritaka Ando.

Snížit plýtvání jídlem

Problém potravinového odpadu a nedostatku dostupných zdravých potravin je globální otázkou. Toyota chce v rámci Woven City zlepšit i fungování řetězců zajišťujících zásobování potravinami, optimalizovat jejich čerstvost a snížit plýtvání jídlem. Toyota plánuje sérii testovacích akcí zaměřených na komplexní výživu. 

„Jelikož se zdravotní potřeby a chutě jednotlivců dost liší, díky živé laboratoři Woven City se budeme moci dozvědět více o tom, jak mohou individualizované stravovací plány přispět ke zdravějšímu životnímu stylu,“ dodává ředitel pro digitální technologie Toyota Motor Corporation James Kuffner.

Nová vize Toyoty: Zisk není to hlavní. Firma má pomáhat světu

Prostřednictvím Woven City se Toyota hodlá transformovat ve společnost, která dávno překonala jen výrobu aut, ale zajímá se o všechny druhy pohybu, a to včetně toho robotického. Cílem tohoto komplexního pohledu Toyoty je zajistit kvalitní život pro všechny. 

Dceřiná firma Toyoty Woven Planet inovuje a investuje do nových technologií, softwaru a obchodních modelů. Se zaměřením na autonomní řízení, chytrá města, robotiku a další témata Woven Planet dodává bezpečná, propojená, spolehlivá a udržitelná řešení mobility. 

Udon photo created by dashu83 – www.freepik.com