Prestižní ocenění Car Design Award 2022 si letos z milánského ADI Design Musea odváží koncepční elektrický model Toyota Compact Cruiser EV z návrhářského centra Toyota ED2 v Nice. Cenu designéři Toyoty dostali v rámci milánského týdne designu a světově proslulého milánského veletrhu nábytku Salone Internazionale del Mobile.

Compact Cruiser EV staví na tradičních prvky terénních vozů Toyota a je navržen pro lidi žijící ve městech, kteří rádi provozují outdoorové volnočasové aktivity. S jedinečným a atraktivním elektromobilem s pohonem všech kol jsou schopní dostat se odkudkoli kamkoli.

Na elektřinu do terénu. Compact Cruiser od Toyoty získal cenu za design | Toyota Life

„Po počátečním seznámení s elektromobily budou lidé žádat bezemisní vozidla, která o nich něco vypovídají a vyjadřují jejich životní styl. A dokonalým příkladem tohoto trendu je Compact Cruiser EV,“ říká generální ředitel Toyota Design Simon Humphries.

Robustní a odolný exteriér konceptu si řadu stylistických prvků vypůjčil od legendárního modelu Land Cruiser první generace – například kultovní off-roadovou siluetu nebo jednoduché a pevné panely karoserie.

Na elektřinu do terénu. Compact Cruiser od Toyoty získal cenu za design | Toyota Life

„Jako předsedkyně poroty mohu podotknout, že letos se Toyota dostala mezi finalisty ve všech třech kategoriích této soutěže. V kategorii designový jazyk značky, Aygo X v kategorii sériově vyráběných vozů a pak samozřejmě Compact Cruiser EV, vítěz kategorie koncepčních vozů,“ dodala předsedkyně poroty Silvia Baruffaldiová z magazínu Auto&Design. 

Soutěž Car Design Award založil v roce 1984  Fulvio Cinti, zakladatel a více než 30 let šéfredaktor magazínu Auto&Design. O vítězích Car Design Award rozhoduje mezinárodní porota složená z 11 odborníků reprezentujících nejprestižnější automobilové magazíny světa. 

Foto: archiv