Toyota dodá Olympijským hrám v Paříži v roce 2024 500 vozů Mirai poháněných vodíkovým palivovým článkem. Stanou se součástí oficiálního olympijského vozového parku. Jezdit budou na vodíkové palivo vyráběné z obnovitelných zdrojů, které zajišťuje společnost Air Liquide, oficiální sponzor paliva pro olympijské a paralympijské hry v Paříži 2024.

„V roce 2018 Akio Toyoda oznámil, že Toyota Group prodělá zásadní obrat. Přemění se z klasického výrobce aut ve firmu poskytující rozmanité služby mobility. Naším cílem v souladu s tímto směřováním je překračovat hranice odvětví budováním lepší společnosti na základě uhlíkové neutrality,“ připomíná Frank Marotte, předseda a CEO společnosti Toyota France.

Na olympiádě v Paříži bude jezdit 500 vodíkových Mirai | Toyota Life

Toyota na cestě k dosažení uhlíkové neutrality prosazuje multi-technologický přístup prostřednictvím různorodé nabídky elektromobilů s bateriovým pohonem, elektromobilů s palivovými články, plně hybridních vozidel a plug-in hybridů. Díky tomu mohou zákazníci z nejrůznějších částí světa používat taková vozidla s nulovými nebo nízkými emisemi, která nejlépe odpovídají jejich konkrétním potřebám.

Čtěte také: Vyvracíme nejčastější mýty o vodíkové Toyotě Mirai

Toyota se jako celosvětový partner olympijských a paralympijských her snaží poskytovat trvale udržitelná řešení a rozvíjet inkluzivní společnost bez uhlíkové stopy. Vodíková Toyota Mirai, spojující výhody elektrické mobility s bezkonkurenčně pohodlným používáním, autonomií a rychlým tankováním, je podle Toyoty jednou z cest, jak zbavit svět uhlíkových emisí.

Ekologicky zodpovědnější hry

„Toyota během olympijských her v Paříži ukáže svoji inovativní schopnost vyvíjet různorodá řešení mobility s vodíkovým pohonem. Ukázkou této cesty bude právě Mirai společně s dalšími produkty. S organizačním výborem her v Paříži 2024 máme společné ambice, a to co nejvíce snížit dopady her na životní prostředí prostřednictvím stoprocentně elektrifikované flotily osobních vozů,“ dodává Cédric Borremans, vedoucí divize olympijských a paralympijských her ze společnosti Toyota Motor Europe.

Na olympiádě v Paříži bude jezdit 500 vodíkových Mirai | Toyota Life

„Jedním z cílů, který jsme si pro Paříž 2024 stanovili, je uspořádat ukázkové a ekologicky zodpovědnější hry. Nesmírně nás těší, že v tomto směru nám pomůže Toyota, celosvětový partner her v Paříži 2024, která dodá vozy poháněné palivovým článkem, tvořící součást oficiálního vozového parku. Děkujeme Toyotě za její nasazení a spolupráci,“ souhlasí také Tony Estanguet, prezident her v Paříži 2024.

Foto: archiv