Toyota Life
Video

Policie si převzala 22 Land Cruiserů. Celkem jich bude 100

Toyota Tsusho Praha předala vedení Policie České republiky prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. V rámci vítězné soutěže Toyota do roku 2023 dodá policii celkem 100 vozů v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč.

Zatím se předávaly modely Toyota Land Cruiser v policejních barvách i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných. „Toyota s českými bezpečnostními a záchrannými složkami spolupracuje už několik let. Vedle Policie ČR dodáváme naše auta například hasičům, městské policii, záchrankám i Armádě ČR. Je to pro nás čest a těší nás, že naše vozy mohou pomáhat a být spolehlivým partnerem v náročných situacích i při extrémních podmínkách,“ říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

Dodávané vozy Toyota Land Cruiser LC150 jsou vybaveny dieselovým motorem o objemu 2,8 litru s výkonem 150 kW, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,9 s, a šestistupňovou automatickou převodovkou s terénními redukcemi. Vozy mají výhradně pohon 4×4 se třemi diferenciály včetně mezinápravového diferenciálu Torsen. Podvozek kombinuje víceprvkové zavěšení kol a rámovou konstrukci karoserie, což je vhodné pro kombinaci silničních a off-road schopností.

„Díky všemu, co pro (nejen) svoji vlast všechny zmíněné složky dělají, si pořádné a spolehlivé vybavení rozhodně zaslouží,“ dodává Martin Peleška.

Video: Yoda Production

Foto: Daniel Vojtěch

Mohlo by vás zajímat

Bude to bestseller: Corolla bude v roce 2023 ještě výkonnější

ToyotaLife Redaktor
2. 6. 2022

Corolla se loni znovu stala nejprodávanějším autem světa

ToyotaLife Redaktor
21. 3. 2021

Toyota Mirai se zapsala do Guinessovy knihy rekordů

ToyotaLife Redaktor
14. 10. 2021
Exit mobile version