Na začátku letošního roku spustila Toyota on-line rezervační systém, kam budou postupně přibývat všechny její nové modely. Po novém crossoveru Aygo X je tu teď nově také první elektromobil japonské značky s označením bZ4X. Zároveň jde aktuálně o model s nejkratší dobou dodání.

Výhodou on-line rezervačního systému je, že si zákazník na webové stránce toyota.cz v klidu vybere technické specifikace, barvu i výbavu svého budoucího vozu, a celý proces nákupu si tím usnadní i výrazně urychlí.

„V současnosti je možné si v on-line systému rezervovat naše dva nejnovější modely. Prvním bylo Aygo X a nyní jsme sem přidali i první model od Toyoty s plně elektrickým bateriovým pohonem bZ4X. Prostřednictvím on-line rezervace máte jistotu, že budete mít své nové auto včas,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška s tím, že počet vozů v on-line rezervačním systému bude časově i početně omezený.

Elektromobil od Toyoty: Vše, co byste měli vědět o modelu bZ4X

Celá rezervace je velmi jednoduchá a intuitivní. Na webu toyota.cz najde zákazník tlačítko pro on-line rezervaci jak u daného modelu, tak i v banneru přímo na homepage. Po rozkliknutí se otevře samostatný formulář, kde si zájemce zvolí vlastnosti vozu podle svých potřeb. Proces rezervace je u bZ4X ještě jednodušší, protože není třeba se přihlásit do systému Moje Toyota. Zákazník tak jen vyplní kontakt a vybere si pro sebe nejvhodnějšího dealera. Objednávka je kompletní po kliknutí na tlačítko Rezervovat.

Na základě vyplnění a potvrzení těchto údajů systém ještě ukáže shrnutí objednávky a poskytne také kontaktní informace na konkrétního obchodníka. Zákazník také obdrží potvrzovací e-mail s číslem rezervace a poté kontaktuje vybraného dealera, s nímž si domluví další postup.

První plně elektrickou Toyotu bZ4X lze rezervovat on-line. Známe ceny | Toyota Life

České ceny modelu Toyota bZ4X startují na částce 1 220 000 korun, což je verze s pohonem předních kol a výkonem 150 kW, která se spoléhá na lithium-iontové baterie s kapacitou 71,4 kWh a dojezdem až 500 km na jedno nabití. Základní výbava zahrnuje také dvouzónovou automatickou klimatizaci, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, multifunkční volant, parkovací kameru, 18” kola nebo sadu na opravu pneumatik. Nechybí ani multimediální systém s 8” obrazovkou a šesti reproduktory, adaptivní tempomat nebo LED světlomety.

Druhý výbavový stupeň Prestige stojí o 75 000 korun více. Navíc tu jsou přední a zadní parkovací čidla s brzdnou funkcí, vyhřívaný volant, vyhřívání předních sedadel, čalounění s prvky kůže, elektricky nastavitelnou sedačku řidiče, bezdrátové nabíjení telefonu, nebo infotainment s 12,3” displejem včetně navigace.

První plně elektrickou Toyotu bZ4X lze rezervovat on-line. Známe ceny | Toyota Life

Za 1 380 000 korun můžete mít Toyotu bZ4X s pohonem všech kol. Takové provedení kombinuje přední elektromotor s 80 kW a zadní elektromotor o totožném výkonu, což dohromady znamená systémový výkon 160 kW. Baterie mají opět kapacitu 71,4 kWh, což v tomto případě znamená dojezd až 445 km.

Verze Executive je doplněna o černou střechu, 20” kola, panoramatickou střechu, čalounění z umělé kůže, sledování mrtvého úhlu, ventilovaná přední sedadla nebo sedačku řidiče s pamětí. Tím však výbavová řada nekončí a k dispozici je ještě nejvyšší varianta Premiere Edition, kde najdete hudební systém JBL s devíti reproduktory, vyhřívaná zadní sedadla nebo střechu s fotovoltaickými panely pro možnost dobíjení baterie.

Foto: archiv