RAV4 bude ještě atraktivnější, robustnější a nabídne ještě větší důraz na schopnosti SUV. Díky nové verzi Adventure, která hlásá připravenost vydat se kamkoli do terénu i na silnice. Do Česka dorazí v prvním čtvrtletí příštího roku, prodej začne už v průběhu října.

RAV4 Adventure si zamilují ti, kdo hledají auto odpovídající jejich dobrodružnému životnímu stylu, které přitom zachovává výhody hybridního pohonu.

Své záměry dává novinka jasně najevo na první pohled. Čistě černá maska chladiče je opticky výraznější, logo Toyota se přesunulo z hrany kapoty do střední části, kde je usazeno na horizontální lišty protínající masku. K suverénnímu postoji vozidla a vzhledu schopného SUV přispívá začlenění předních mlhových světel do nových černých rámečků i nový nástavec pod nárazníkem s leskle stříbrnou povrchovou úpravou.

Ravka bude ještě drsnější. Chystá se edice Adventure | Toyota Life

Výsledný efekt znásobují širší lemy kolem podběhů kol nebo nová 19″ litá kola s matně šedým povrchem. Odpovídající stříbrný nástavec najdeme i pod zadním nárazníkem. Provedení RAV4 Adventure bude dostupné i v jedinečném dvoubarevném laku v kombinaci zelené karoserie v odstínu Urban Khaki se střechou, předními sloupky a zadním spoilerem v šedém odstínu Dynamic, čímž vzdává hold ikonické světlé střeše klasického modelu Toyota FJ40 Land Cruiser.

V kabině zaujme speciální design čalounění sedadel s použitím hladké umělé kůže černé barvy a hlubokého prošívání opěrek a sedáků s kontrastními oranžovými švy. Nechybí ani prahové lišty.

O pohon RAV4 Adventure se stará hybridní ústrojí čtvrté generace od Toyoty, standardně s inteligentním pohonem všech kol díky zástavbě dalšího kompaktního elektromotoru na zadní nápravě. Hospodárný a současně výkonný hybridní pohon, spojující elektromotory a benzínový čtyřválec 2,5 litru – vykazující jeden z nejlepších parametrů termodynamické účinnosti na světě mezi sériovými motory – dosahuje maximálního výkonu 222 koní. Díky pohonu AWD-i je dále možné tahat brzděné přívěsy o hmotnosti až 1650 kg.

Ravka bude ještě drsnější. Chystá se edice Adventure | Toyota Life

Nový model přináší prvky modernizace připravené pro RAV4 v modelovém provedení 2022, jako nové projektorové LED světlomety nebo přední mlhová světla typu LED. U hybridní i čistě benzínové verze se nabízejí desetipaprsková litá kola ve stříbrném provedení pro výbavovou linii Comfort a leskle černém pro výbavu Selection. V interiéru se klade důraz na ještě vyšší pohodlí a praktičnost prostřednictvím nového LED osvětlení, elektrického nastavování sedadla předního spolujezdce, podsvícených spínačů ovládání oken a nových portů typu USB-C pro nabíjení telefonů a mobilních zařízení na cestách.

Nejnovější změny bezpochyby napomohou k dalším úspěchům nejprodávanějšího SUV světa. Původní Toyota RAV4 v roce 1994 stvořila segment SUV pro volný čas s agilitou připomínající osobní vozy, a tak si tento průlomový model získal postupně na celém světě přes 10 milionů zákazníků. O inovativním charakteru svědčí i fakt, že Toyota RAV4 jako první v této třídě nabídla hybridní pohon; RAV4 Hybrid je dnes také nejprodávanějším elektrifikovaným modelem SUV.

Na evropských trzích se nové provedení Toyota RAV4 Adventure společně s modernizovanou modelovou řadou RAV4 začne prodávat v průběhu října a první vozy dorazí v prvním čtvrtletí 2022.

Foto: archiv TMC