S oceněním 28,38 miliardy dolarů obsadila Toyota první místo žebříčku BrandZ v kategorii automobilek, a stala se tak nejhodnotnější značkou v automobilovém průmyslu. V žebříčku všech světových značek je na 48. místě. 

Celkově jsou v Top 100 BrandZ jen tři automobilky – Toyota, Mercedes Benz, BMW. Ve studii mezinárodní výzkumné společnosti Kantar obsadila Toyota prvenství mezi automobilkami již poosmé. V automobilovém průmyslu si drží dominantní postavení díky své orientaci na pohony s nízkými emisemi. Automobilka má nejmodernější technologie jak v oblasti hybridních, tak i plug-in hybridních a vodíkových pohonů. Díky tomu splňuje nejen normy Evropské unie a regulační normy v jiných regionech světa, ale také nastavuje standardy v oblasti technické náročnosti a účinnosti při snižování spotřeby paliva a energie v automobilech.

Za více než 20 let sériové výroby hybridních pohonů dodala zákazníkům přes 15 milionů hybridů, a je tak jejich největším světovým výrobcem. Současně začala značka zavádět ambiciózní program na zavedení 10 elektrických modelů do roku 2025 a paralelně vyvíjí automobily na vodíkový pohon.

Prestižní žebříček BrandZ ™ 100 nejcennějších globálních značek vychází z různých ukazatelů, jako jsou finanční výsledky značky, průzkumy veřejného mínění, aktuální obchodní operace a budoucí plány. Velmi důležitým faktorem je závazek k ochraně životního prostředí a vývoj technologií šetrných k životnímu prostředí.