Toyota Yaris Cross získala titul Světové městské auto roku 2022. Rozhodla o tom porota složená ze 102 motoristických novinářů ze 33 zemí světa.

„Naší filozofií vždycky bylo vyrábět dobré kompaktní vozy, a stejně jsme vyvíjeli i Yaris Cross, který nabízí prostorný zavazadelník, užitné vlastnosti, i dostatečný výkon a dobrou spotřebu paliva. Toto ocenění nás motivuje k dalšímu vývoji vysoce kvalitních vozů v souladu s potřebami našich zákazníků a prosazování modelů šetrných k životnímu prostředí, napomáhajících snižovat emise CO2,“ říká Takatomo Suzuki, hlavní konstruktér divize Toyota Compact Car Company ze společnosti Toyota Motor Corporation.

Video: Vše, co byste o Yarisu Cross měli vědět

Yaris Cross byl uvedena na trh v roce 2021. Spojuje bohaté zkušenosti a know-how značky v oblasti vývoje a konstrukce malých vozů i SUV. Model byl vyvinut pro evropské trhy se zohledněním specifických požadavků evropských zákazníků.

Toyota Yaris Cross je oficiálně nejlepším městským autem na světě | Toyota Life

 

Svým úspěchem kráčí ve šlépějích modelu Yaris, který získal v roce 2021 ocenění evropské Auto roku 2021, a navazuje na klíčové kvality městského hatchbacku, jako je karoserie „velkého malého vozu“ pro maximální prostornost a praktičnost interiéru, čtvrtá generace hybridního elektrického pohonu, nejvyšší bezpečnostní standardy díky systému Toyota Safety Sense druhé generace a ničím neředěné potěšení za volantem.

To vše doplňují autentické vlastnosti SUV, které staví na tradičních inovacích značky Toyota včetně založení dnes už klíčového tržního segmentu vozů SUV pro volný čas, jejichž prvním představitelem byla před více než 25 lety Toyota RAV4.

Čtěte také: Yaris Cross: Malý do města, šikovný v terénu

Yaris Cross, vyvinutý v souladu s ideou „neustále v pohybu“, dokonale vyhovuje každodenním nárokům na mobilitu a přidává dobrodružný charakter, který je nedílnou součástí každého úspěšného SUV. Design vyjadřuje stylový městský vzhled vozu, za jehož volantem budou majitelé rádi viděni.

Toyota Yaris Cross je oficiálně nejlepším městským autem na světě | Toyota Life

Za tímto účelem spojuje robustní kvality SUV s atraktivitou plynoucí z ještě dynamičtějšího jízdního charakteru. Ten je dán podvozkovou platformou GA-B pro malé vozy, propůjčující tomuto modelu klíčové silné stránky, které se tak úspěšně promítly do hatchbacku Yaris.

Foto: Jan Kasl