Toyota startuje v Evropě novou společnost KINTO Europe, která nabízí možnost nevlastnit auto, ale mít ho kdykoli k dispozici. Podniky, organizace, města i soukromé osoby budou moci využívat služeb předplaceného používání automobilů, jejich sdílení nebo spolujízdy.

Sídlo bude mít v německém Kolíně nad Rýnem, svoji činnost zahájí v dubnu 2021 a vlastnit ji budou společně Toyota Motor Europe a Toyota Financial Services. KINTO umožní prodejcům rozšířit tradiční služby prodeje a údržby vozidel o nové služby. Zákazníkům tak budou k dispozici vozy, které se jim líbí, kdykoli a na tak dlouho, jak budou potřebovat.

Nové výzvy

Pandemie koronaviru postavila před automobilový průmysl i spotřebitele velké výzvy a donutila lidi přehodnotit priority v otázkách životního stylu. Toyota je přesvědčena, že tak široké příležitosti v oblasti služeb mobility tu zatím nikdy nebyly. Klíčovou roli teď bude hrát její evropská síť prodejců, které chce transformovat v poskytovatele služeb mobility s využitím silných stránek v podobě dlouhodobých obchodních vztahů.

„Nemůžeme jednoduše kráčet nalinkovanou cestou jako naše konkurence nebo kterýkoli další poskytovatel mobility na trhu. Místo toho půjdeme vlastní cestou s využitím našich jedinečných předností, které nás v odvětví mobility odlišují. Pro to, co navrhujeme, zatím není nadefinována žádná strategie, musíme si tedy vytvořit svoji vlastní, postavenou na konkrétních silných stránkách a schopnostech naší firmy. KINTO není samostatná služba nebo produkt ohraničený jedním místem. Je to skutečně různorodá záležitost, takže budujeme univerzální obchod pro služby mobility s cílem stát se upřednostňovaným poskytovatelem pro zákazníky všeho druhu,“ říká Tom Fux, generální ředitel KINTO Europe.

V Evropě už funguje

Značka KINTO se v Evropě představila v lednu 2020 a služby KINTO postupně oslovily už řady zákazníků. KINTO One je komplexní služba pronájmu, která byla zatím spuštěna na sedmi evropských trzích, další budou následovat v roce 2021. Nyní je s více než 100 tisíci vozidly středně velkým hráčem v segmentu správy vozových parků.

KINTO Share poskytuje široké spektrum služeb sdílení automobilů, ať již firmám, veřejnosti nebo domácnostem. Tyto služby, aktuálně provozované v Irsku, Itálii, Dánsku, Španělsku a Švédsku, budou postupně uvedeny i v dalších zemích.

KINTO Flex je flexibilní služba krátkodobého předplaceného pronájmu vozidel. Zákazníci KINTO mohou jejím prostřednictvím využívat vozidla napříč celou modelovou nabídkou Toyota a Lexus. Zahrnuty jsou i veškeré související služby a nezbytná údržba.

KINTO Join je nové firemní řešení spolujízdy pro zaměstnance, kteří si mohou vytvářet vlastní soukromé dopravní sítě. Služba původně představená v Norsku a Itálii se brzy bude poskytovat i ve Velké Británii.

KINTO Go je agregované multimodální řešení pro koordinaci cestování, spojující plánování tras, jízdenky veřejné dopravy, parkování, služby taxi a události. Dobrých výsledků již dosahuje v Itálii a v brzké době se plánuje rozšíření do dalších zemí.