Jméno Lukáš Rohan jste možná zaregistrovali až loni během olympiády v Tokiu. První českou medaili tam totiž vybojoval právě tento mladý vodní slalomář a kanoista. Co na sebe teď prozradil a jak na tuhle událost vzpomíná? Zjistíte v dalším díle talkshow V hlavě.

„Je pravda, že lidi na vodě jsou pohodáři. Je to tím, že jsme vychovaní ve společnosti, kde kdyby si někdo na něco hrál, okolí ho hodně rychle uzemní,“ popisuje Lukáš svoji sportovní komunitu, která se ale velmi úzce prolíná i s tou osobní. 

Mohlo by vás zajímat: V hlavě s Evou Samkovou

Navzdory pohodové atmosféře jsou čeští vodní slalomáři a kanoisté podle Lukáše dost možná nejlepší na světě. Sbírají totiž jeden úspěch za druhým a při odložené olympiádě v Tokiu k tomu přispěl i on sám. Nicméně i po zisku stříbrné olympijské medaile, která mu prý převrátila život naruby, zůstal tím stejným obyčejným klukem od vody. „Olympiáda je největší sportovní událostí už proto, že je tak těžké se tam dostat a ještě to ustát psychicky. Rozhodně tě to zocelí,“ říká úspěšný sportovec.

V talkshow V hlavě z produkce české Toyoty, kterou moderuje Pavel Dolejška, na sebe prozradil třeba i to, že občas bývá náladový nebo že v mládí neuměl prohrávat. Dnes už pochopil, že úspěch se obvykle rodí právě z řady nezdarů, ale přesto nepovedený závod doteď hodně řeší: „V ten den pak už se mnou není žádná řeč. Potřebuju se nad tím zamyslet, poučit se z toho, říct si, co můžu příště udělat lépe. Tak se pokouším si ten zážitek v hlavě předělat, aby nakonec nebyl tak negativní.“

Podívejte se také: V hlavě s Barborou Strýcovou

Video: Jakub Tichý
Foto: Jan Kasl