Milují dobré jídlo a znají ty nejlepší restaurace a kavárny nejen v Praze, ale po celé Evropě a částečně i ve světě. Přesto i oni jsou často rádi, že si ráno stihnou uvařit kávu, a snídají banán za pochodu. Podobně jako před natáčením talkshow V hlavě. Co ještě na sebe Zuzka a Honza z Taste of Prague prozradili?

„Odcházela jsem z advokátní kanceláře a chtěla se nějakým způsobem věnovat jídlu. Protože rádi cestujeme, všimli jsme si, že v Praze není žádný průvodce, který by turisty vodil nejen za památkami, ale i za dobrým jídlem. A tak jsme to začali dělat my,“ vypráví Zuzana Daňková v dalším díle talkshow, kterou moderuje Pavel Dolejška.

Podívejte se také: V hlavě s Barborou Strýcovou

Její partner Jan Valenta přiznává, že jeho sen to sice nebyl, ale protože má rád lidi a společnost, velmi rád se v takovém projektu našel. Dnes už má tato dvojice fanoušky z celého světa. „Přišli za námi lidi v Sydney nebo v Singapuru a ptali se, jestli jsme to opravdu my,“ vzpomínají na překvapivá setkání.

A z čeho jsou naopak zahraniční turisté překvapeni v Praze, když vyrazí s Taste of Prague poznávat místní gastro scénu? „Překvapivě jsou nadšení z tataráku, protože se jinde tolik nejí, a pak milují ovocné knedlíky,“ popisuje Honza. „Strašně se jim líbí, že máme sladká jídla jako hlavní, nejen jako malé dezerty,“ dodává Zuzka. 

Bistro Šodó otevře v lednu

Kromě prohlídek Prahou a úspěšného Instagramu, který funguje jako mezinárodní gastro a turistický průvodce, a kde je sleduje téměř 100 tisíc fanoušků, chystají Taste of prague ještě jednu aktivitu, která jim momentálně bere všechen čas, a to je otevření bistra Šodó v lednu příštího roku. Mělo by sloužit jako místo, kam si zajdete na jídlo, na kávu nebo třeba jen na dobré víno. „Kuchyně bude vycházet z té české, ale zároveň bude inspirovaná zkušenostmi, které jsme sbírali na našich cestách,“ plánuje Honza. 

Mohlo by vás zajímat: V hlavě s Maximem Habancem

S otevřením bistra jim pomáhají Gabriela a Petr Ogurčákovi, zakladatelé jiného a velmi úspěšného pražského bistra Etapa. „My sice dobře víme, jak by to mělo vypadat a fungovat, ale nemáme zkušenosti z provozu, proto jsme potřebovali pomoct,“ přiznává Zuzka v talkshow V hlavě z produkce české Toyoty, kterou Taste of Prague sami jezdí. 

„Jezdíme Toyotou RAV4 s plug-in hybridním pohonem a je to skvělé. Úplně jsme se do něj zamilovali a víme, že pro nás už není cesta zpátky. Nedovedeme si představit, že bychom si ještě někdy koupili auto jen na benzín,“ uzavírají Taste of Prague.

Video: Jakub Tichý
Foto: Jan Kasl