Chcete zažít budoucnost vodíkové dopravy ještě dřív, než se i v Česku vybuduje náležitá infrastruktura? Ideální příležitostí jsou taxi a carsharingové služby, které v některých evropských zemích využívají právě i vodíkovou Toyotu Mirai. Nově mezi nimi je služba Toyoty Kinto ve Švédsku. Kde ještě se na vodík už běžně jezdí?

Evropská společnost Kinto, kterou založila Toyota, zařadila do své flotily ve Švédsku téměř 1 000 vozů, mezi nimi model na vodíkové palivové články Mirai, který doplní širokou nabídku modelů od Yarisu Hybrid po RAV4 Plug-in Hybrid a Lexus UX 250h. 

Čtěte také: Paříž se zbavuje dieselů: Kupuje 600 taxíků na vodík

Pořízením zcela nového modelu Toyota Mirai chce společnost Kinto Share dát zákazníkům šanci zažít budoucnost vodíkové mobility. Auta jde rezervovat prostřednictvím mobilní aplikace Kinto.

Kinto Share působí ve Švédsku zhruba rok a je nejrychleji rostoucí službou mobility v zemi. Spadá pod nově vytvořenou společnost Kinto Europe, která vedle Švédska působí už v Německu, Itálii, Francii, Španělsku, Velké Británii, Dánsku, Norsku, Polsku, Portugalsku a rychle se rozšiřuje. 

Související: Vodíkové taxíky v Nizozemsku už najely 1,5 milionu km

 

Ve kterých evropských zemích se svezete taxíkem na vodík? | Toyota Life

Ilustrační foto: Lucie Cápková