Už pošestnácté se české děti mohly zúčastnit mezinárodní soutěže Toyota Dream Car Art Contest. Zadání bylo jednoduché: Nakresli auto svých snů. Svoji představu mohly nakreslit pastelkami nebo vodovými barvami, a letos poprvé bylo možné přihlásit i digitálně vytvořené práce.

Národní kolo soutěže odstartovalo 3. ledna, do uzávěrky přihlášek 28. února dorazilo do české Toyoty 657 obrázků. Přihlásili se přitom jak jednotlivci, tak i celé základní školy, a utkali se ve třech věkových kategoriích.

„Těší nás, že prostřednictvím soutěže Dream Car Art Contest můžeme děti podporovat v jejich kreativitě. Pojetí soutěže navíc přispívá k tomu, aby se zamyslely nad tím, k čemu auto slouží a jak by mohlo v ideálním světě sloužit společnosti, aniž by znečišťovalo životní prostředí,“ popisuje Jitka Jechová, šéfka komunikace českého zastoupení značky Toyota.

Vítězové jednotlivých věkových kategorií národního kola obdrží věcné ceny jako např. skateboard, stavebnice Lego nebo zábavnou elektroniku. Devět vítězných obrázků, tedy tři nejlepší z každé věkové kategorie, nyní putuje do Japonska, kde je bude hodnotit mezinárodní porota.

Nejlepší práce z mezinárodního kola mohou získat finanční odměnu pro sebe nebo svou mateřskou, základní či střední školu, a to vy výši až 5000 či 10000 dolarů.

Pořadí v jednotlivých kategoriích:

1. kategorie (do 7 let):

1. místo: Jakub Maule, 5 let
2. místo: Filip Považan, 5 let
3. místo: Václav Kotlaba, 6 let

Vítězové Dream Car: Našli jsme děti s neuvěřitelným talentem | Toyota Life

2. kategorie (8-11 let):

1. místo: Žofie Münzová, 11 let
2. místo: Matěj Miroslav Motlík, 11 let
3. místo: Julie Sapáková, 11 let

Vítězové Dream Car: Našli jsme děti s neuvěřitelným talentem | Toyota Life

3. kategorie (12-15 let):

1. místo: Adam Hladký, 15 let
2. místo: Tereza Kleinhamplová, 13 let
3. místo: Mariana Luisa Ciganová, 12 let

Vítězové Dream Car: Našli jsme děti s neuvěřitelným talentem | Toyota Life