Terénní model, který je už 70 let proslulý svojí odolností, příští rok dorazí s ještě stylovějším vzhledem. Drobné malé detaily zvenčí dokonale podtrhnou jeho robustnost, uvnitř ještě podpoří pohodlí na palubě.

Příští rok Land Cruiser dorazí ve variantě Matt Black Edition s matně černou povrchovou úpravou prvků exteriéru, jako je lemování masky chladiče a její vertikální žebra, horní dekory světlometů a rámečky kolem mlhových světel. Matně černé jsou také boční nášlapné prahy, střešní ližiny, kryty vnějších zpětných zrcátek a 18″ litá kola společně s dekorem výklopné zádě nad registrační značkou.

Svěží úpravu dostal i interiér, kdy nabídku čalounění sedadel obohatily dvě nové varianty kůže s černými opěradly a černými sedáky v kombinaci s bočnicemi v kontrastní šedé nebo hnědé barvě. V případě hnědé se jedná o odstín koňského sedla.

Land Cruiser ještě nikdy nebyl stylovější jako v roce 2023 | Toyota Life

Varianta Matt Black Edition je k dispozici pro nejvyšší výbavu Toyoty Land Cruiser v pětidveřovém provedení. Používá stávající pohon všech kol a přeplňovaný naftový čtyřválec 2,8 litru s maximálním výkonem 204 koní, točivým momentem 500 Nm a šestistupňovou automatickou převodovkou.

Dostupnost jednotlivých prvků závisí na výbavové linii. Struktura výbavových linií a jejich obsah se může lišit podle konkrétního trhu. V Česku bude Matt Black Edition nabízena v rámci výbavy Executive. Zahájení prodeje Toyoty Land Cruiser Matt Black Edition na evropských trzích je naplánováno na poslední čtvrtletí 2022.

Foto: archiv