V pondělí 17. dubna ve 13 hodin Toyota spouští on-line rezervační systém na prvních 20 vozů dlouho očekávané páté generaci modelu Prius. Jeho cena začíná na 1 150 000 Kč.

Konečně je to tady. V Česku je od dnešního dne možné koupit si novou generaci modelu Toyota Prius. Respektive objednat si ho přes internet, což je nová služba, pomocí níž Toyota celý proces nákupu aut zjednodušuje a urychluje, což je v době delších čekacích lhůt na nové vozy zásadní. Přes internet je tedy možné si svůj budoucí vůz předvybrat a zarezervovat on-line přímo zde. 

Jak probíhá on-line rezervace?

Celá rezervace je velmi jednoduchá a intuitivní. Po rozkliknutí tlačítka pro on-line rezervaci se otevře samostatný formulář, kde si lze vybrat barvu a úroveň výbavy. V dalším kroku se otevře okno, ve kterém si vytvoříte účet, případně se přihlásíte do systému Moje Toyota. Nesmí samozřejmě chybět kontakt a pro zjednodušení je tu i výběr nejbližšího dealera podle poštovního směrovacího čísla. Objednávka je kompletní po kliknutí na tlačítko Rezervovat.

Nový Prius je konečně tu. Známe ceny, on-line rezervace začíná | Toyota Life

Na základě vyplnění a potvrzení těchto údajů systém ještě ukáže shrnutí objednávky a poskytne také kontaktní informace na konkrétního obchodníka. Zákazník také obdrží potvrzovací e-mail s číslem rezervace a poté kontaktuje vybraného dealera, s nímž si domluví další postup.

Kolik stojí?

Nový Prius přijíždí ve verzi Plug-in Hybrid, se super moderním designem a solárními panely na střeše. Jeho cena startuje na 1 150 000 Kč za výbavu Comfort, která je ovšem velmi zajímavá. Její součástí jsou nejmodernější bezpečnostní prvky systému Toyota Safety Sense 3, multimediální systém Toyota Smart Connect+ s displejem 12,3″, dále 17″ kola z lehkých slitin, pneumatiky 195/60 R17, přední projektorové Bi‑LED světlomety, vyhřívaná přední sedadla, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, zadní parkovací kamera s ostřikovačem a bezklíčové odemykání a startování.

Výbava Prestige je k dispozici za 1 199 000 Kč a nabízí elektrické víko zavazadelníku, 19″ kola z lehkých slitin, pneumatiky 195/50 R19, LED osvětlený pruh mezi zadními světly, adaptivní funkci světlometů, vyhřívaný volant, digitální zpětné zrcátko, exteriérové detaily v klavírní černé barvě nebo efektní LED směrová světla integrovaná ve světlech pro denní svícení.

Nejvyšší verze Executive pak může být vaše za 1 355 000 Kč. Její součástí je panoramatický monitor s kamerou 360o, pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate, střecha s fotovoltaickými panely s možností dobíjení baterie slunečními paprsky, paměť sedadla řidiče, ventilovaná přední sedadla, černé čalounění z veganské kůže, vyhřívání zadních sedadel.

Foto: Jan Kasl
Video: Yoda Production