Už pošestnácté Toyota vyhlašuje mezinárodní výtvarnou soutěž Dream Car. Všechny děti do 15 let v ní mají umělecky vyjádřit, jak si představují auto svých snů. Utkají ve třech věkových kategoriích do 8 let, 8 až 11 let a 12 až 15 let. Devět nejlepších obrázků z Česka pak putuje do Japonska, kde se rozhodne o celosvětovém vítězi. Hraje se o skvělé ceny i finanční odměnu.

Právě v celosvětovém finále loni uspěla i sedmiletá vítězka národního kola Lucie Mauleová z Plzně. Finanční odměnu využila k zaplacení výtvarné školy, aby mohla zdokonalit své kreslířské dovednosti. Zajímavé ceny však dostanou i vítězové národního kola – soutěží se o skateboard, stavebnici Lego a další zábavnou elektroniku. 

Ve hře je ale i finanční odměna pro samotné umělce a případně i jejich mateřskou, základní či střední školu. 5000 dolarů získá vítěz každé kategorie a dva vítězové zvláštních cen (a navíc 10 000 dolarů jejich škola, která je přihlásí). 3000 dolarů pak dostane dalších sedm finalistů z každé kategorie.

Výzva pro malé umělce: Výtvarná soutěž Toyota Dream Car začíná | Toyota Life

Auto, které odpovídá jejich představám a požadavkům na ten nejlepší vůz jejich snů, mohou děti nakreslit ručně na formát A3, přičemž použít mohou např. pastelky, vodové barvy, ale povoleny jsou třeba i koláže. Letos poprvé je možné přihlásit i digitální práce ve formátu JPG nebo PNG o velikosti 1 až 5 MB s rozlišením 300 DPI.

Výzva pro malé umělce: Výtvarná soutěž Toyota Dream Car začíná | Toyota Life

Výtvarná díla lze doručit osobně či poštou na adresu:
Toyota Central Europe-Czech s.r.o.

Bavorská 2662/1
155 00 Praha 13 – Stodůlky

Digitální výtvarná díla se posílají e-mailem na adresu:

public.relations@toyota.cz

Výzva pro malé umělce: Výtvarná soutěž Toyota Dream Car začíná | Toyota Life

Soutěž startuje 3. ledna, uzávěrka přihlášek a odevzdání výtvarných děl je 28. února. Lokání vítězové budou vybráni v březnu 2023, celosvětový vítěz potom bude vyhlášen v Japonsku v srpnu 2023.

Další informace, podrobná soutěžní pravidla i přihlášku, kterou je potřeba vyplnit a zaslat spolu s obrázkem, najdete zde.

Foto: archiv