Toyota Tsusho Praha předala vedení Policie České republiky prvních 22 vozů Land Cruiser určených do těžkého terénu. V rámci vítězné soutěže Toyota do roku 2023 dodá policii celkem 100 vozů v celkové hodnotě téměř 180 milionů Kč.

Zatím se předávaly modely Toyota Land Cruiser v policejních barvách i vozidla pro cizineckou policii, určená pro zahraniční mise. Dalších 13 vozů je aktuálně objednaných. „Toyota s českými bezpečnostními a záchrannými složkami spolupracuje už několik let. Vedle Policie ČR dodáváme naše auta například hasičům, městské policii, záchrankám i Armádě ČR. Je to pro nás čest a těší nás, že naše vozy mohou pomáhat a být spolehlivým partnerem v náročných situacích i při extrémních podmínkách,“ říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška.

Policie si převzala 22 Land Cruiserů. Celkem jich bude 100 | Toyota Life

Dodávané vozy Toyota Land Cruiser LC150 jsou vybaveny dieselovým motorem o objemu 2,8 litru s výkonem 150 kW, který umožňuje zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,9 s, a šestistupňovou automatickou převodovkou s terénními redukcemi. Vozy mají výhradně pohon 4×4 se třemi diferenciály včetně mezinápravového diferenciálu Torsen. Podvozek kombinuje víceprvkové zavěšení kol a rámovou konstrukci karoserie, což je vhodné pro kombinaci silničních a off-road schopností.

„Díky všemu, co pro (nejen) svoji vlast všechny zmíněné složky dělají, si pořádné a spolehlivé vybavení rozhodně zaslouží,“ dodává Martin Peleška.

Policie si převzala 22 Land Cruiserů. Celkem jich bude 100 | Toyota Life

Video: Yoda Production

Foto: Daniel Vojtěch