Nejprodávanější SUV Toyota RAV4 dostává sportovnější rozměr díky provedení GR Sport, což zahrnuje nový stylový paket a upravený podvozek. Navazuje tak na Toyotu C-HR, Yaris, Yaris Cross, Corollu a také Hilux, které . Na evropských trzích se začne prodávat ještě letos. 

Cílem je oslovit řidiče, kteří touží po voze s ostřejším charakterem. Nová výbavová linie je k dispozici v hybridním provedení s inteligentním pohonem všech kol (AWD-i) a používá stylistické prvky inspirované úspěchy týmu Toyota Gazoo Racing, mnohonásobného držitele titulu mistra světa.

Mohlo by vás zajímat: Yaris Cross přichází ve verzi GR Sport

Toyota RAV4 svým neustálým vylepšováním definuje a nastavuje měřítka segmentu už téměř 30 let. Toyota je navíc známá pravidelným uváděním svěžích nápadů, aby zákazníci dostávali pořád něco nového. Výsledkem jsou nejen nejrůznější druhy alternativních pohonů, ale třeba právě řada modelů v provedení GR Sport.

Další Toyota se sportovní duší: RAV4 dostala verzi GR Sport | Toyota Life

U RAV4 přináší tato výbavová linie výrazné stylistické prvky v provedení černý lak (na lemech podběhů kol, výlisky na bocích vozu a dekor na výklopné zádi). Na přídi vozu zaujmou markantnější rámečky kolem mlhových světel se stejným vzorem rastru s motivem G jako u masky chladiče, jakož i nové přední spoilery v tmavě stříbrném tónu. Sportovně pojatou verzi odlišuje i diskrétní označení GR na mřížce chladiče a výklopné zádi.

Toyota RAV4 GR Sport je prvním modelem značky, jenž představí litá kola zkrášlená novou ultra přesnou metodou broušení křivek. Standardně dodávané 19″ ráfky mají leskle černé provedení s broušenými detaily v podobě lesklých proužků, které akcentují robustní design s pěti zdvojenými paprsky.

Další Toyota se sportovní duší: RAV4 dostala verzi GR Sport | Toyota Life

Sportovní a současně rafinovaný vzhled se promítá i do interiéru se sportovními předními sedadly v kůži Alcantara v oblasti sedáku a opěrné části, s umělou kůží v oblasti polštářů. U všech materiálů byly vyloučeny všechny suroviny živočišného původu. Hlavové opěrky zkrášluje reliéfní logo GR (černé na černém podkladu), patřičný kontrast zajišťuje stříbrné prošívání sedadel, volantu a voliče převodovky, a také modrošedé dekory na dveřích a volantu. Logo GR zdobí podlahové koberce a volant.

Nechybí multimediální systém s 10,5″ displejem o vysokém rozlišení a digitální přístrojový štít o úhlopříčce 12,3″ s nastavitelným obsahem, tedy klíčovými prvky, které přinesla modernizace Toyoty RAV4 v modelovém provedení 2023. Bezpečnostní a asistenční funkce Toyota T-Mate rovněž zahrnují další prvky nejnovější generace systému Toyota Safety Sense. Uvedený paket obsahuje nový nouzový asistent řízení a vylepšený předkolizní bezpečnostní systém.

Další Toyota se sportovní duší: RAV4 dostala verzi GR Sport | Toyota Life

Všechny verze GR Sport jsou kromě toho standardně vybaveny elektrickým nastavováním předních sedadel včetně paměťové funkce pro sedadlo řidiče, i panoramatickým zobrazováním okolí vozu. Sportovnější vzhled GR Sport jde také ruku v ruce s vylepšeními podvozku. Díky tužšímu nastavení pružin a tlumičů by Toyota RAV4 GR Sport měla nabídnout ostřejší handling a ještě vyšší požitek z jízdy.

Foto: archiv