Strážníci dalších českých měst teď budou hlídat ulice v Toyotách. Nové vozy si teď převzali v Trutnově a Karlových Varech, ale městská policie už jezdí Toyotami také v Kolíně, v Chrudimi, Jaroměři, Vyškově, Roudnici nad Labem, v Českém Krumlově nebo Třebíči. 

Vedení městské policie v Trutnově převzalo od společnosti Autostyl Trutnov dva nové vozy Toyota Yaris Cross. Vozy v policejních barvách s majáky na střeše jsou speciálně upravené pro službu v horských zimních podmínkách a disponují pohonem 4×4.

Čtěte také: Záchranka i městská policie v Kolíně jezdí Toyotou

„Vozy Toyota jsou díky své spolehlivosti, jízdním vlastnostem i úspornému a ekologickému provozu stále oblíbenější nejen u firem, ale i ve veřejném sektoru. Používají je radnice, záchranné sbory i policie. Těší nás, že nyní pomáhají i městské policii v našem regionu,“ říká Jan Kranát, vedoucí Autostyl Trutnov. Není to přitom první Toyota u policejního sboru v Trutnově – městská policie tu už dva roky využívá Toyotu RAV4. Dva nové modely Yaris Cross tak jen rozšiřují její flotilu.

Městská policie opět volí Toyotu. Čím jezdí v Trutnově a Karlových Varech? | Toyota Life
Yaris Cross teď bude sloužit v Trutnově.

Pro všechny verze Toyoty Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon, vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 litru (116 k). Vůz jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabízí inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), který v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol. 

Mohlo by vás zajímat: Jaký model od Toyoty volí městská policie

V Karlových Varech naopak zvolili Corollu Touring Sports. „Corolla je pro svou spolehlivost a všestrannost nejprodávanějším osobním vozem na světě. Svým výkonem, úsporností a vnitřním prostorem se pro potřeby policie skvěle hodí,“ říká Jan Eder, majitel společnosti Auto Eder, která vozy městské policii dodala.

Městská policie opět volí Toyotu. Čím jezdí v Trutnově a Karlových Varech? | Toyota Life
Městská policie v Karlových Varech zvolila Corollu Touring Sports.

Foto: archiv