Toyota Life
Počesku

Záchranka i městská policie v Kolíně jezdí Toyotou

Záchranka i městská policie v Kolíně jezdí Toyotou | Toyota Life

Kolín a Toyota zkrátka patří k sobě. Loni japonská automobilka převzala celou kolínskou továrnu, a od konce roku také šest automobilů Toyota slouží městu Kolín. Dva pomáhají městské policii, jeden využívá městský úřad a jeden dostala záchranná zdravotnická služba. Automobilka vozy městu bezplatně pronajala do roku 2025, uživatelé budou hradit pouze palivo.

Nové zásahové speciály nasadili městští policisté a zdravotníci do služby už na přelomu roku. Hybridní Toyota RAV4 se stala výjezdovým vozem lékařů zdravotnické záchranné služby, flotilu městské policie posílily hybridní Toyota Corolla TS a model Toyota Proace City Verso. Vozový park městského úřadu pak rozšířila rovněž hybridní Toyota Camry.

Toyota loni převzala výrobu v Kolíně od konsorcia TPCA. Vedle modelu Aygo v něm začala vyrábět Yaris s benzinovým či hybridním pohonem a právě teď se chystá výroba nového crossoveru Aygo X. Produkce by se měla postupně zvyšovat z 800 až na 1000 vozů denně.

„Převzetí kolínského výrobního závodu na začátku minulého roku bylo jedním z nejdůležitějších milníků v historii Toyoty na českém trhu. I nadále pokračujeme v podpoře nejen kolínského regionu i v oblasti mobility,“ říká generální ředitel Toyota Motor Manufacturing Czech Republic Robert Kiml.

Toyota se letos stabilně drží na čtvrtém místě na českém trhu a hodlá dále posilovat. Letos očekává téměř 20 000 zákaznických objednávek, což je dvojnásobek loňských prodejů.

Foto: archiv

Mohlo by vás zajímat

Policie si převzala 22 Land Cruiserů. Celkem jich bude 100

ToyotaLife Redaktor
10. 4. 2022

Proč Toyota spolupracuje s konkurencí a jak to může usnadnit život i vám?

ToyotaLife Redaktor
10. 6. 2021

Výkonnější, modernější, bezpečnější. Přijíždí nový Land Cruiser

ToyotaLife Redaktor
23. 2. 2021
Exit mobile version