Trávíte letošní léto cestováním po Česku a přemýšlíte, kde se v horkých dnech zchladit? Přinášíme tipy na koupání, které se v uplynulých letech objevily v našem seriálu Počesku. 

Nádrž Nové Mlýny

Ať už jedete do Mikulova za designovou přehlídkou Křehký Mikulov, nebo spíš za vínem, rozhodně nevynechejte osvěžení u překrásné nádrže Nové Mlýny. Pohádkový je i výlet na loďce či šlapadlu. (úvodní foto)

6 tipů na koupání po celém Česku | Toyota Life

Zatopený lom Okrouhlák

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu v západních Čechách se nachází lom Okrouhlák, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Těžba v tomto lomu skončila už v roce 1997, a tak je dnes zatopený a veřejnosti přístupný. Dostanete se k němu po trase Naučné stezky Hradišťský vrch. Lom je známý pro spoustu druhů ryb i dalších zvířat, v jeho okolí potkáte žáby, vodní šneky i raky. Lze se tu i koupat – hledejte písečnou pláž.

6 tipů na koupání po celém Česku | Toyota Life

Zámek Mitrowicz

Pokud míříte do jižních Čech a nechcete se koupat ani v Lipně, ani v řece Lužnici, můžete využít překrásné ubytování v zámku Mitrowicz, jehož součástí je také obnovený park s bylinkovou zahrádkou či odpočinkovou zóna u průzračného koupacího jezírka.

6 tipů na koupání po celém Česku | Toyota Life

Rybník Harasov

Dvanáct kilometrů od Mělníka se nachází toto překrásné přírodní koupaliště. Výletním cílem ale může být v jakémkoli ročním období, za průzkum totiž stojí i jeho okolí. Na samém břehu stojí někdejší slavný hotel, kam jezdíval třeba i herec Oldřich Nový. Toto místo je také součástí nové naučné stezky nazvané Poklady Harasova, která nabízí půvabnou a romantickou procházku.

6 tipů na koupání po celém Česku | Toyota Life

Kamencové jezero

Chomutovské Kamencové jezero je jediné svého druhu na světě. Existovalo ještě jedno, v Kanadě, jenže vyschlo. Pokud vám to samo o sobě jako cíl výletu nestačí, sbalte si plavky a věci na piknik – na jeho břehu jsou totiž upravené pláže, koupání je povoleno. V jeho západní části si případně můžete i půjčit šlapadlo a lze se tu i ubytovat v chatičkách nebo postavit stan.

6 tipů na koupání po celém Česku | Toyota Life

Nádrž Harcov

Když se budete chtít vykoupat, nebo se třeba projet na loďce v Libereckém kraji, stavte se u Harcovské přehrady. Někdy se jí také říká Liberecká. Větší pláž najdete na pravém břehu, kde je rovněž k dispozici volejbalové hřiště a nedaleko je hráz.

Foto: Lukáš Wagneter