Toyota Highlander, největší hybridní SUV této značky, se poprvé v historii začne prodávat v západní Evropě, včetně České republiky. Na trh přijde počátkem roku 2021.

Vůz bude nabízený výhradně s plně hybridním pohonem. Toyota staví na 23 letech zkušeností s vývojem hybridních technologií, 15 milionech prodaných hybridních vozů, devíti hybridních modelech a čtvrté generaci plně hybridního pohonu s autonomním dobíjením. Za vznikem Highlanderu Hybrid tak stojí vedoucí postavení značky v této oblasti v kombinaci s legendární kvalitou, odolností a spolehlivostí i širokými zkušenostmi na trhu SUV. Vůz spojuje benzínový motor 2,5 litru s předním a zadním elektromotorem, jeho celkový výkon je 244 koní, emise CO2 pouhých 117 g/km a spotřeba 5,2 l/100 km, což je v daném segmentu vůbec nejlepší výsledek.

Podvozková platforma GA-K Toyoty Highlander jde ruku v ruce s lehkou a velmi tuhou karoserií a nízkým těžištěm, což novému SUV propůjčuje pohotové reakce, stejně jako pohodlný jízdní charakter za dlouhých dálničních přesunů, navíc disponuje variabilním uspořádáním a schopností tahat přívěsy o hmotnosti až dvě tuny. S karoserií o délce 4 950 mm a nepřehlédnutelnými 20″ koly z lehkých slitin kombinuje elegantní, dynamický a rafinovaný styl luxusního městského SUV s pevností, výkonem a odolností robustního a všestranného pohonu AWD.

Do Evropy míří sedmimístný Highlander | Toyota LifeInteriér byl navržen tak, aby nabídl praktičnost, odolnost a všestrannost očekávanou od sedmimístného SUV, se zárukou pohodlí a luxusu pro pobyt celé posádky. Highlander Hybrid nabízí sedm plnohodnotných míst – díky možnosti posouvání druhé řady v rozsahu 180 mm najde dvojice dospělých pasažérů dost místa i ve třetí řadě, samozřejmostí je snadné nastupování a vystupování.

Elektricky ovládané páté dveře se senzorem mávnutí nohou pod nárazníkem ukrývají zavazadlový prostor o objemu 658 litrů, při využití prostoru pod podlahou a sklopení opěradel druhé a třetí řady se místo pro náklad zvětší až na maximálních 1 909 litrů.

Pro interiér je k dispozici černé nebo grafitové barevné schéma; je zde celá řada úložných míst po celé kabině, stejně tak jako zásuvky USB pro cestující v prvních dvou řadách. Z luxusních prvků výbavy jmenujme 12,3″ displej multimediální soustavy na středovém panelu se satelitní navigací, projekční (HUD) displej, podporu technologií Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátové nabíjení telefonů, ventilovaná sedadla a přepínatelné digitální vnitřní zpětné zrcátko, které zobrazuje širokoúhlý záběr situace za vozidlem bez blokování výhledu hlavovými opěrkami nebo zadními pasažéry.

Do Evropy míří sedmimístný Highlander | Toyota Life