Toyota se spojila s japonskou módní značkou Undercover, která vytvořila svoji verzi nejmenšího modelu Aygo X. Limitovanou edici, která bude k dostání v pouhých 5000 kusech společně představily během pařížského fashion weeku.

Návrh inspirovaný designovou filozofií nekonformnosti a bourání stereotypů zakladatele Undercover Juna Takahashiho přináší exkluzivní šedý lak ve dvou různých odstínech. Vyvinutý je speciálně pro tento účel. Speciální edici zdobí také korálově červené akcenty na černých 18″ kolech z lehkých slitin. Kožená sedadla dostala společné logo a střechu zdobí nápis Chaos/Balance.

Dokonalý módní doplněk: Aygo X ozdobila značka Undercover | Toyota Life

Motiv kontrastů je pro značku Undercover typický – punk kombinuje s krejčovským uměním, stejně jako digitální svět stále propojuje s analogovým. V Paříži před pár dny ukázala, že se nebojí svět módy propojovat se světem automobilů. Prestižní týden módy totiž značka využila nejen k představení své podzimní kolekce, ale právě i k odhalení vylepšeného modelu Aygo X.

Umění, streetwear a hudba

Značku Undercover založil návrhář Jun Takahashi v roce 1990. Proslavila se v undergroundové scéně spojením subkultury umění, streetwearu a hudby. Později využila výhod spolupráce s dalšími osobnostmi a dosáhla světového uznání svojí exkluzivní módou v Paříži, kde působí přes deset let, avšak dodnes si zachovává svůj původní rebelský náboj a vizionářství.

Dokonalý módní doplněk: Aygo X ozdobila značka Undercover | Toyota Life

„Navrhl jsem design, který zůstává věrný duchu značky Undercover a zároveň harmonicky ladí s městem,“ říká Takahashi o vzhledu vozu, který je díky své praktické velikosti přímo určen do ruchu městských ulic. Aygo od své premiéry na trhu v roce 2005 představovalo nejdostupnější vůz značky Toyota v Evropě, přechodem od hatchbacku ke crossoveru i ještě odvážnějšímu designu se evropským návrhářům Toyoty podařilo evokovat nové emoce.

„Byli jsme přesvědčeni, že Undercover by mohl ještě znásobit už tak silnou osobnost modelu Aygo X. Jun přišel se zcela novým pohledem na barvy a s nápady, jak lépe využít běžné detaily k vytvoření něčeho netradičního a neočekávaného,“ popisuje Tadao Mori, vedoucí stylistického ztvárnění ze společnosti Toyota Motor Europe.

Dokonalý módní doplněk: Aygo X ozdobila značka Undercover | Toyota Life

Foto: archiv