Sportovní Toyota GR Yaris bude sloužit jako safety car při závodech mistrovství ČR a Slovenska v rally. Používat ji bude tým předjezdců Křenek Safety rally team, který se stará o bezpečnost na závodních tratích. GR Yaris přišel na trh v loňském roce a je inspirovaný právě zkušenostmi ze závodů WRC, kde s ním loni získal titul mistra světa Sébastien Ogier.

První akcí, kde bude GR Yaris nasazený, je Rally Šumava, která se koná od 7. do 9. května. Následovat by měl Rallysprint Kopná o víkendu 21. a 22. května a o týden později hned Rally Tatry.

O ryze sportovní GR Yaris, který působí doslova jako zjevení mezi všemi uváděnými vozy, je od jeho uvedení v Česku opravdu velký zájem, což dokládá 176 dosud přijatých objednávek. Jeho využití jako safety car nám pomůže k dalšímu posilování brandu Gazoo Racing mezi tuzemskými zákazníky,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus ČR Martin Peleška.

GR Yaris bude hlídat bezpečnost na českých závodech rally | Toyota Life

GR Yaris je oficiálním homologačním modelem pro vývoj nového sportovního vozu Yaris WRC. Vůz má zcela nový podvozek kombinující platformu GA-B Yarise a GA-C Corolly. Pohání jej nový přeplňovaný tříválec o objemu 1618 cm3, který dosahuje výkonu 261 koní a točivého momentu 360 Nm.

Kilogramový výkon vozu je pouze 4,9 kg/k, což automobilu umožňuje zrychlovat z 0 na 100 km/h za necelých 5,5 sekund a rozjet se až na 230 km/h. GR Yaris má nové zavěšení, lehkou konstrukci, aerodynamický design a také nový systém stálého pohonu všech kol GR-FOUR. Od uvedení modelu Celica GT-FOUR v roce 1999 je prvním originálním sportovním vozem Toyota s pohonem 4×4.