Zákazníci v České republice si už mohou předobjednávat novou Toyotu Yaris Cross. Cena nového kompaktního SUV startuje na 435 000 korunách, v hybridním provedení pak na 525 000 Kč. Vůz bude k dispozici ve čtyřech výbavových stupních – Active, Comfort, Executive a Adventure. Outdoorové provedení Adventure bude možné pořídit od 685 000 korun. Už teď je možné objednat i limitovanou Premiere Edition. První vozy k zákazníkům dorazí v říjnu.

Během května zprostředkuje klientům nabídku exkluzivně jakýkoliv z autorizovaných partnerů Toyota a během  června bude zákaznický ceník zveřejněn i na webu toyota.cz. V průběhu letních měsíců pak bude možnost prohlédnout si vůz během roadshow po celé ČR – termíny pro konkrétní dealerství budou zveřejněny na začátku června rovněž na webových stránkách toyota.cz. Období předprodeje bude doprovázet speciální akční nabídka na vybrané verze.

Čtěte také: Yaris Cross: Malý do města, šikovný v terénu

Úplně nový model Yaris Cross, se kterým Toyota nově vstupuje do segmentu B-SUV, je postaven na stejné podvozkové platformě GA-B jako nová Toyota Yaris. Hlavním rozdílem je však vyšší poloha za volantem i větší světlá výška, vůz je oproti klasickému Yarisu celkově delší, širší a prostornější. Podvozková platforma propůjčuje vozu výhody v podobě vysoké tuhosti karoserie, nízkého těžiště a vyváženého podvozku ve prospěch jízdní agility, hbitosti, suverénní ovladatelnosti a vynikajícího jízdního pohodlí.

Co ještě o něm víme?

Pro všechny verze Toyoty Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon, vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 litru (116 k) pracujícím v Atkinsonově cyklu, poprvé uvedené v novém hatchbacku Yaris. S ohledem na mimořádnou hospodárnost tohoto systému se očekává, že Yaris Cross s pohonem předních kol bude vykazovat emise CO2 pod 100 g/km, u provedení AWD-i by emise neměly překročit 110 g/km.

Mohlo by vás zajímat: Zjistěte víc o výbavě Adventure

Yaris Cross jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), jenž zvyšuje bezpečnost cestování tím, že v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol. Standardní součástí systému pohonu AWD-i jsou manuálně nastavitelné režimy Trail a Snow ke zvýšení stability vozidla za náročnějších podmínek.

Prodej Yarisu Cross odstartoval. Kolik stojí a co nabízí? | Toyota Life

Od středního stupně výbavy s paketem Style Yaris Cross používá výhradně LED světla, vzadu navíc se sekvenční aktivací ukazatelů směru. Standardem jsou i robustní nástavce prahů a lemování kolem podběhů kol.

Toyota Smart Connect

Yaris Cross je vybaven novým multimediálním systémem Toyota Smart Connect, který nabízí zákazníkům bezproblémovou konektivitu mobilních zařízení bez použití kabelů. Navigace v podobě 9″ displeje multimédií s jemnou grafikou podporuje online aktualizace map prostřednictvím cloudu, dopravní informace v reálném čase a informace o událostech na cestě, jakožto i vyhledávání bodů zájmu online. Majitelé Yarisu Cross si pomocí mobilní aplikace MyT mohou odeslat předem naplánované trasy a nastavit palubní klimatizaci ještě před samotným nástupem do vozidla; na dálku je též možné vozidlo zamykat a odemykat.

Prodej Yarisu Cross odstartoval. Kolik stojí a co nabízí? | Toyota Life

Automatické parkování

Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate navede vůz na parkovací místo pomocí intuitivního ovládání na displeji multimediální soustavy. Propracovaná funkce poloautonomního parkování zajišťuje hladké zaparkování vozu se snazším manévrováním díky 360° panoramatické kameře, kdy systém vůz bezpečně navede do cílového místa, aniž by se řidič dotknul volantu nebo plynového pedálu. Systém funguje i v noci nebo v místech, kde není parkování označené čarami. Disponuje také paměťovou funkcí s možností uložit si konkrétní parkovací místo, třeba na příjezdové cestě u domu.

Variabilní kufr

Vůz nabízí automatické otevírání výklopné zádě pohybem nohy nebo praktické dvojité dno kufru, umožňující snadno měnit výšku podlahy. Prostorný kufr o základním objemu 397 litrů lze ještě zvětšit sklopením sedadel dělených a samostatně sklopných v poměru 40:20:40; vůz tak pojme lyže, horské kolo či zavazadla na týdenní dovolenou vč. možnosti upevnit náklad pomocí fixačních úchytů.